Baseball

Choose Another Sport

Phil Campbell Baseball and Softball Officers

Hard Work + Teamwork = SUCCESS
Hard Work + Teamwork = SUCCESS

President - Jonathan Raper

Vice President - Kevin Pace

Secretary - Deedra Raper

Treasurer - Brad Osborn

Softball - Curtis Baker

 

2016 Youth League Baseball Schedule

 

8U Baseball Team 1 (Scott)

3/31 @ Russellville 7:00                 4/21 vs. Russellville White 6:15

4/5 vs. Haleyville Red 5:30             4/25 vs. PC 2 6:45

4/5 vs. Haleyville Black 6:45           5/2 vs. PC 2 6:45

4/7 vs. Belgreen 5:30                     5/9 @Hamilton 5:30

4/11 vs. PC 2 6:15                         5/12 @ Belgreen 5:30

4/14 @ Haleyville White 7:00          5/12 @ Belgreen 6:45

4/18 vs. Belgreen 6:45                   5/19 vs. Hamilton 5:30

 

8U Baseball Team 2 (Hutcheson)

3/31 @ Russellville 5:45                   4/25 vs. PC 1 6:45

4/4 vs. Belgreen 5:30                      4/26 @ Belgreen 5:30

4/5 vs. Haleyville White 5:30            4/26 @ Belgreen 6:45

4/7 vs. Russellville 6:45                   5/2 vs. PC 1 6:45

4/11 vs PC 1 6:45                           5/9 @ Hamilton 6:45

4/14 @ Haleyville Red 5:30              5/19 vs. Hamilton 6:45

4/14 @ Haleyville Black 6:45

 

10U Baseball Team 1 (Garrison)

4/4 vs. Haleyville Gray 5:30            5/2 @ Vina 5:30

4/7 vs. PC 2 6:15                           5/3 vs. PC 3 6:15

4/11 vs. PC 3 6:15                         5/9 @ Hamilton 6:45

4/14 vs. Belgreen 6:15                   5/10 vs. PC 2 6:15

4/18 vs. Russellville Pink 7:45         5/16 vs. PC 3 6:15

4/19 vs. PC 2 6:15                         5/17 @ Belgreen 7:00

4/25 vs. Belgreen 6:15                   5/19 vs. Vina 7:45

4/26 vs. Vina 7:45

4/28 @ Haleyville Red 7:00

 

10U Baseball Team 2 (Hallman)

4/4 @ Russellville Black 5:30           4/26 vs. PC 3 6:15

4/5 vs. Haleyville Red 7:00              4/28 @ Haleyville Black 7:00

4/7 vs. PC 1 6:15                            5/2 @ Belgreen 5:30

4/8 @ Vina 6:00                              5/3 @ Brilliant 7:15

4/14 vs. Vina 7:45                           5/5 vs. PC 3 6:15

4/18 vs. Belgreen 6:15                     5/9 vs. Russellville (Yellow) 6:15

4/19 vs. PC 1 6:15                           5/10 vs. PC 1 6:15

4/21 vs. Belgreen 6:15                     5/19 vs. PC 3 6:15

4/21 vs. Brilliant 7:45

 

10U Baseball Team 3 (Hester)

4/4 vs. Haleyville Black 7:00             5/3 vs. PC 1 6:15

4/7 vs. Belgreen 7:45                       5/5 vs. PC 2 6:15

4/11 vs. PC 1 6:15                           5/9 @ Hamilton 5:30

4/18 @ Vina 5:30                            5/12 vs. Belgreen 6:15

4/21 @ Haleyville Gray 7:00             5/12 vs. Vina 7:45

4/25 @ Russellville 5:30                   5/16 vs. PC 1 6:15

4/26 vs. PC 2 6:15                           5/19 vs. PC 2 6:15

4/28 @ Belgreen 5:30

 

12U Baseball Team 1 (Baker)

3/31 vs. Belgreen 8:15                     5/3 @ Belgreen 5:30

4/4 vs PC 2 8:00                              5/5 vs. PC 3 6:45

4/11 @ Russellville 5:30                   5/9 vs. PC 2 8:00

4/14 vs. Vina 7:45                           5/10 vs. Haleyville (Cardinals) 5:30

4/19 vs Russellville 5:30                   5/12 @ Haleyville (Gray) 6:00

4/21 vs PC 2 7:45                            5/16 vs. PC 3 8:00

4/28 vs PC 3 6:45                            5/17 vs. Hamilton 7:00

5/2 @ Vina 7:00                              5/19 vs. Belgreen 8:00

 

12U Baseball Team 2 (Pace)

3/29 vs Russellville 5:30                  4/26 @ Belgreen 8:00

3/31 vs PC 3 6:45                           5/2 vs. PC 3 8:00

4/4 vs PC 1 8:00                             5/3 @ Brilliant 7:15

4/11 @Russellville 7:00                   5/9 vs. PC 1 8:00

4/14 vs. PC 3 6:15                          5/10 vs. Haleyville Gray 7:00

4/18 @ Vina 7:30                            5/12 vs. Brilliant 6:30

4/19 vs. Belgreen 7:00                    5/12 vs. Belgreen 8:00

4/21 vs. PC 1  7:45                         5/16 vs. Vina 6:30

                                                     5/19 @ Haleyville (Cardinals) 6:00

 

12U Baseball Team 3 (Borden)

 3/29 vs Russellville 7:00                4/28 vs. PC 1 6:45

 3/31 vs PC 2 6:45                         5/2 vs. PC 2 8:00

 4/7 vs Belgreen 8:00                    5/5 vs. PC 1 6:45

 4/8 @ Vina 7:00                           5/9 vs. Belgreen 6:45

 4/12 vs. Vina 7:45                        5/10 @ Belgreen 5:30

 4/14 vs. PC 2 6:15                       5/16 vs. PC 1 8:00

 4/21 @ Russellville 5:30               5/17 vs. Hamilton 5:30

 4/26 vs. Vina 8:00